جستجوگر در این تارنما

Wednesday, 11 September 2013

عدد ۱۰ ۳ ۳ چیست؟

در آستانه گشایش نمایشگاه خودرویِ  شهرِ  فرانکفورتِ  آلمان، آقایِ  ژو هوآ رونگ منشی‌ِ  حزبِ  کمونیستِ  جمهوریِ  خلقِ  چین و مدیرِ  کّلِ شرکتِ  خودرو سازی چانگان در حالیکه در پشتِ  میکروفون ایستاده بود و مدلِ  جدیدی از محصولاتِ  چانگان را معرفی‌ میکرد به دو مطلبِ  اشاره نمود.

یکی‌ اینکه شرکتِ  چانگان موتورز با تولیدِ  سالانه ۷،۱ میلیون خودرو، بزرگترین شرکتِ  خودرو سازیِ  چین است و این اشاره‌ای مستقیم برایِ  آمادگیِ همکاری با دیگر خودروسازان بین المللی است. چانگان موتورز میخواهد تا سالِ ۲۰۲۰میزانِ  تولیدِ  خودروهایِ  خود را به ۵ میلیون در سال برساند.
دوم اشاره به عددِ  ۳۳۱۰ که پیوسته نیز بر رویِ  دیوار نمایان و پنهان میشد. رمزِ  پنهان این عدد را باید چنین تفسیر نمود:
نخستین ۳ برایِ  سه منطقه ایست که بازارشان بایستی‌ تسخیر شود و آنها آمریکا، اروپا و هند میباشند.
دوّمین ۳ برایِ  سه شعبه‌ای هستند که چانگان تصمیم به گشایششان دارد در کشورهایِ  برزیل، روسیه و ایران.
و ۱۰ اشاره به کشورهایِ  دیگری می‌کند که بازارشان را باید بتدریج بدست آورد و اینان کشورهایی هستند مانندِ  الجزیره، شیلی، پرو، کلمبیا و یا اوکرایین.

زمانیکه این پرسش مطرح شد که چانگان با چه چیزی میخواهد این کارها را انجام دهد،  ژو هوا آنگ و دو تنِ  دیگر از همکارانش پرده سپیدی را به کنار زدند و خودرویی با نامه سی اس۷۵  CS 75  آشکار گردید که از منظرِ  ظاهری مخلوطی ا‌ز نیسان، میتسوبیشی و تویوتا به نظر میرسد.

طراحِ  این خودرو آقایِ  آندریاس زاپاتیناس میباشد که سالها برای شرکتهای خودروسازی فیات و ب. ا‌م. و. کار می‌کرده و سرپرستِ  گروهِ  طراحانِ  آلفا رومئو هم گردید، جائیکه او آلفا ۱۴۷ را طراحی‌ کرد.

هر چند که سی اس۷۵ خودرویِ  زیبایی‌ میباشد ولی‌ خبرگان این صنعت شانسِ زیادی را برایش در کشورهایِ  غربی پیشبینی‌ نمیکنند زیرا طراحی‌ِ  این خودرو چیزِ  نو و هیجان انگیزی را برایِ  خریدارانِ  غربی که به دیدنِ پیوسته چیز‌هایِ  نو خو گرفته اند، عرضه نمیدارد.

No comments: